domu
Kategorie: Akce ZŠ 2007/2008

9.11.2007 - Den slabikáře

Budíškovice/Den slabikáře – tak se jmenovala akce, kterou v pátek devátého listopadu připravila pro žáky první třídy Základní škola v Budíškovicích. Čtyři prvňáci – Vojta, Standa, Roman a Pavel – dostali v poštovním balíku své první slabikáře. Podívat se na ně přišli i rodiče, prarodiče, sourozenci či učitelka z mateřské školy. Prvňáci spolu s třídní učitelkou Václavou Malotínovou předvedli, jak se ve škole učí. „Musíme ukázat dospělým, jak to u nás ve škole chodí, protože dopoledne jsou v práci a nemají čas se za námi podívat,“ vysvětlovala klukům paní učitelka Malotínová. Místo vyvolávání jim pak házela míč a kluci dopočítávali do sedmi. Potom psali příklady na tabuli a zkoušeli i desetiminutovku. Ukázku z češtiny kluci přijali už s menším nadšením. „Češtinu my moc rádi nemáme. Skládání slov je hrozný,“ svěřoval se Vojta. Na závěr zaklepal na dveře pošťák a prvňáci si mohli rozbalit své slabikáře. Vyzkoušeli si je všemi smysly . Podobná akce se v Budíškovicích konala poprvé a určitě ne naposled.

Stáhnout celou galerii